טיול לשבת – מערת הנטיפים

לברוח למערה. זה מה שנשאר לעשות בימים חמים כאלו. ואם כבר מערה, אז לגדולה והמרשימה מבין המערות שיש לארצנו הקטנטונת להציע. מערת שורק, שכולנו מכירים בשם מערת הנטיפים, נמצאת בשמורת אבשלום, ליד בית שמש.

כדי להגיע אליה תצטרכו לרדת (וכן, אח"כ גם לעלות), כ – 150 מדרגות אבן כשמסביבכם חורש טבעי ומולכם נוף מרהיב. שימו לב! אם אתם מגיעים עם תינוק או פעוט, כדאי להשאיר את העגלה באוטו ולרדת עם מנשא.

בכל מספר דקות יוצאת קבוצה בליווי מדריך. המדריך שלנו סיפר איך המערה התגלתה לגמרי במקרה, לפני 45 שנים בלבד, בפיצוץ שנעשה במקום. לפני הכניסה למערה יושבים לראות סרט קצר שמסביר על התהליך שגורם לנטיפים ולזקיפים להיווצר.

לאחר הסרטון עוברים דרך פינת ליטוף קטנה. תוכלו לגעת ולהרגיש את הטקסטורה של הנטיפים שמוצבים שם. מרגע שנכנסים למערה אסור לגעת בנטיפים מפני שזה פשוט פוגע בהם.

מסלול מעגלי מקיף את רוב חלל המערה ומאפשר לראות מקרוב,

ממש במרחק נגיעה את כל התצורות המשונות שהטבע יצר כאן (תתאפקו! לא לגעת).

תאורת לדים מתחלפת, גורמת למערה לשנות את פניה כל הזמן. בכל רגע פינה חדשה נגלית ואחרת נחבאת, ממש מיצג אומנותי.

אבל התאורה כאן לא רק בשביל היופי. התאורה הזו אינה מייצרת חום (דבר שפוגע באקלים המערה) והרכב אורכי הגל שלה מונע התפתחות של אצות ופטריות במערה.

מאותה סיבה הצילום עם פלאש במערה אסור. אבל אפשר להסתדר גם בלי,
את כל התמונות האלו אני צלמתי באייפון וללא פלאש.

כדאי להדפיס מראש ולהביא אתכם אגדות על נטיפים. תוכלו לעצור באחת הפינות ולהקריא לילדים.

לצערי הרב בדיוק באותו הזמן שאנחנו בקרנו במערה, ביקרו בה אותם אנשים שחושבים שזה חכם להאכיל את החיות בספארי בחטיפים. למרות הסבריה ובקשותיה החוזרות של המדריכה הם צילמו בפלאש שוב ושוב. לפני היציאה, פגשנו גם את האנשים שאוהבים להשאיר אחריהם את שאריות האוכל והזבל שלהם בשמורות הטבע. ראינו איך הם מגניבים ליטוף על זקיף או שניים.

תעשו טובה, אל תהיו כאלה, כי זה פשוט NOT COOL.

זהו. נגמר הסיור, יוצאים אל האור וממצמצים בעיניים. מבטיחה לכם שאחרי שתטפסו את כל המדרגות בחזרה, כבר תהיו צמאים ורעבים מאוד. אם תצליחו לעמוד בפני הארטיקים שמוכרים בקיוסק של המקום, יש לי המלצה בשבילכם. תוכלו להשיב את נפשכם במסעדת ברבהר, מסעדה חלבית קרובה מאוד, עם מרפסת גדולה שצופה לנוף. אפשרות אחרת היא לנסוע לכיוון אבו גוש ולאכול באחת מהמסעדות המקומיות שם.

כשתחזרו הביתה תוכלו להיזכר בטיול שעשיתם ולקפוץ לסיור וירטואלי במערת הנטיפים. למידע נוסף, שעות הפתיחה ועלויות הכניסה: אתר רשות הטבע והגנים. נתראה בפוסט הבא!

תגובה אחת על טיול לשבת – מערת הנטיפים

  1. פינגבאק: Internet Mom אמא אינטרנט: יום 3: מתכננים טיולים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *