עדכון תוצאות ההגרלה!

כמו שרובכם יודעים, בשבוע שלפני החג, פרסמתי כאן מתכון עם הגפילטעפיש המעולה של סבתי, ובאותה הזדמנות גם הכרזתי על הגרלה בשיתוף מיכל פישביין היוצרת שמאחורי אניקמה. אני ומיכל בקשנו ממכם לשלוח לנו משפטים פולניים שאתם מכירים. הקטע עם משפטים פולנים זה שתמיד חושבים שכבר שמענו הכול, ואז צצות עוד אמרות חדשות ומצחיקות. אז קבלו חלק מהפנינים שכתבתם לנו:

כמו כל הפולניות, נתחיל עם אלו שקשורות באוכל: עפרית כתבה לנו: "אל תאכלי מהר, את לא יושבת בגשם". גל שלחה את: "אל תאכלי בעמידה – יהיו לך רגליים שמנות" ושוש הוסיפה: "לא משאירים אוכל בצלחת. אריה! בוא תגמור".

וכמובן שאי אפשר בלי משפטי דאגה של פולניות. שירה כתבה: "שאני לא אדאג?" ויש גם את זה של מיכליקה, בהפוך על הפוך: "אם לא אני, מי ידאג?".

אם לא ידעתם בבית פולני אסור ללכת יחפים. שירה כתבה: "למה יחפה?!! נהייה לי קר רק מלראות אותך" ולילך הוסיפה: "אל תלכי יחפה – הקור בא מהרגלים".

וכמובן יש גם משפטים שנאמרים רק כדי לייצר רגשות אשמה. שני הציעה את: "אמא לא ישנה כל הלילה כדאי לתפור לכם את התחפושת" וליטל כתבה:" לסיים הכל מהצלחת עבדתי על זה קשה מאוד!".

ובקטגורית ההתחשבנויות, רותי סיפרה שכשהיו באים לסבתא שלה עם מתנה הייתה אומרת: "אוי, בשביל מה? באמת לא הייתם צריכים". ואם לא היו מביאים משהו: "ראיתם איזה חזירים? אפילו סוכריה לא הביאו" (כמובן אחרי שהלכו). דפנה כתבה: "היא לא מתקשרת – אני לא מתקשרת!".

תודה לכולכם על המשפטים המעולים והמצחיקים ששלחתם!

הגרלה

אני רוצה לבשר שבערב החג נערכה ההגרלה והזוכה היא גלי עם המשפט הפולני של אמא שלה: "העזרה הכי טובה – שלא תפריעו!". גלי את מקבלת סינר לבחירתך מבית אניקמה, מייל עם כל הפרטים כבר נשלח אלייך. בהזדמנות זו אני רוצה לאחל שנה טובה לכל קוראי פיטוטי. תודה שאתם כאן קוראים ומגיבים, זה כיף גדול! שתהיה לנו שנה שבה כולנו נשאף להיות יותר טובים. יותר טובים לעצמנו, לאחרים ולמקום שבו אנחנו חיים.

שנה טובה מפיטוטי

4 תגובות על עדכון תוצאות ההגרלה!

 1. מאת נעמה‏:

  אפילו תוצאות של הגרלה את יודעת לכתוב מעניין…
  שתהייה שנה מופלאה!

 2. מאת מיכליקה‏:

  כל כך הצחיק אותי שלא אכפת שלי שלא זכיתי 🙂

  • מאת pitoti‏:

   חחח… מיכליקה, תודה לך על תרומתך לפנתאון הפולניות שלנו 🙂 ואולי תזכי בפעם הבאה!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *