פעילות לילדים בבית – מסלול מכשולים

כמו שהבטחתי, אני ממשיכה עם רעיונות לפעילויות עם הילדים בבית או בממ"ד בימים טרופים אלו. והפעם, אחת הפעילויות המוצלחות ביותר שיצא לי לעשות עם הבנות שלי. איך אני יודעת? כי הן מבקשות את זה כל יום! הכול התחיל מתמונה שראיתי בפינטרסט. ראיתי אותה לרגע חולף ואפילו לא נעצתי באף אלבום, אבל כנראה שהיא נחקקה לי בזיכרון כי כשראיתי חבילה של פעמונים בחנות יצירה, צץ לי רעיון שהתחבר בדיוק לתמונה הזו:

מסלול-מכשולים-בבית-(12)

מה צריך:

 חבל או חוט כלשהו, אני השתמשתי בחוט רפייה.

 לפחות עשרה פעמונים, כמה שיותר – יותר כיף.

 וואשי טייפ או מסקינג טייפ כדי לחבר את החוטים לקיר מבלי לפגוע בו.

 לוח לתוצאות – כמובן שלוח וגיר או לוח מחיק זה הכי מגניב, אבל אם אין נסתפק בדף ועט.

אה ו…מסדרון ארוך בבית יכול להועיל, אם אין דלגו להמשך יש גם לזה פתרון.

מסלול-מכשולים-בבית-(11)

ההשראה לפעילות הזו היא מבוך של קרני לייזר, כמו אלו שרואים בסרטים על שודדי בנקים. אבל אם משחילים על כל חוט פעמון שמצלצל בכל פעם שנוגעים בחוט, אפשר להפוך את המסלול לתחרות של ממש. את החוטים מצמידים בעזרת הוואשי טייפ לקיר (בחרתי בוואשי טייפ בכוונה כי הדבק שלו מספיק עדין כדי לא לפגום בקיר, ובאותו זמן מספיק חזק כדי לתפוס את חוטי הרפיה הדקים).

כללי המשחק: כל משתתף בתורו צריך לעבור מצד אחד של המבוך לצד השני ובחזרה מבלי לגרום לפעמונים לצלצל. אם הפעמון צלצל, נפסלים והתור עובר לילד הבא. אם מצליחים מקבלים נקודה שנרשמת על הלוח. ככה זה נראה:

מסלול-מכשולים-בבית-(6)

בשלב שני, ניתן לעלות מדרגה ולהקשות על ידי הוספת קשיים למכשול. הפעם הוספתי רצועות של סרט קרפ. אפשר לגעת בהם אבל אסור שיקרעו או יפלו מהקיר כי זה יגרום לפסילה.

מסלול-מכשולים-בבית-(7)

אפשר להוסיף עוד עניין עם קריינות מהירה שמתארת את כל המהלכים של השחקנים, כמו בתחרויות אמתיות. זו יכולה להיות הפעלה מעולה ליומולדת בנושא ספורט, הישרדות, שוטרים וגנבים, מרגלים, בלשים וכו'.

מסלול-מכשולים-בבית-(1)

אז מה עושים אם אין לכם מסדרון ארוך? יוצרים מסלול מאולתר תוך כדי שימוש בכיסאות, שולחנות קפה, שרפרפים, מזרון יוגה, כריות… בקיצור, מה שיש בבית.

מסלול-מכשולים-בבית-(4)

אנחנו יצרנו מסלול מכשולים שכלל גם זחילות מתחת לכסאות ושולחנות,

מסלול-מכשולים-בבית-(9)

קפיצות על השרפרף והטרמפולינה,

מסלול-מכשולים-בבית-(10)

וקליעת כדור לסל.

מסלול-מכשולים-בבית-(13)

עצה שלי: תשמרו את החוטים המוכנים עם הפעמונים והרצועות בקופסה לפעם הבאה, כי אין לי ספק שהילדים יבואו לבקש עוד! אל תשכחו להירשם לקבלת עדכונים למייל על עוד פעילויות מעולות כמו זו, בתיבה פה למעלה. להתראות!

3 תגובות על פעילות לילדים בבית – מסלול מכשולים

  1. מאת מיכליקה‏:

    רעיון אדיר!! ננסה בקרוב.. תודה רבה!

  2. פינגבאק: בלוג דיי 2014 - הבלוגים שעושים לי את זה - הבלוגריסטית

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *