תביא לי פעמיים הזמנת לידה

יש כמה שלבים חשובים בחיים, שדווקא בהם, אנחנו מוצאים את עצמנו בסטטוס של צרכנים חסרי אונים. עבדים לשיטה הקפיטליסטית. כבשים פועות בעדר. מתחתנים? משפצים? יולדים??? תהדקן חגורות ותכינו מזומנים! אז אני לא יכולה למצוא לכם אולם לברית שלא ישדוד אתכם, אבל אני יכולה לנסות להשיא לכם עצות איך להתמודד עם מתקפת המונחים, המותגים וההוצאות שבאה עליכם לטובה. (ברור לטובה!). ובסוף הפוסט במיוחד בשבילכם – קובץ הזמנת לידה מפורט שתוכלו להדפיס ולקחת אתכם לחנות.אחת התגובות הכי נפוצות כשאת בהריון ומצפה לתאומים זה: "טוב אז חסכת לעצמך, קבלת שניים באחד"… אז, זהו שלא. מצטערת להיות זו שמבשרת לכם את זה, אבל אין שום חסכון בתאומים. לא בהריון, שהוא הרבה יותר מסובך, ובטח לא בהוצאות הכלכליות כשמגדלים שניים ביחד. ואת זה מגלים כבר בהזמנת הלידה. אז בואו נתחיל:

זה מכאן.

יד 2

לא סתם הסעיף הזה קפץ לו פתאום ראשון בתור… כל דבר שתוכלו לקבל בהשאלה או במתנה מחברים ומשפחה… תיקחו בשתי ידיים. אל תקשקשו לי בשכל על "לילדים שלי? – רק חדש". שטויות! במיוחד בכל מה שקשור לדברים הכבדים: מיטות, שידות, לול… מה שמתפנה באזור – תעמיסו! תציצו באתרי ולוחות מכירות כמו יד 2 ואגורה. עגלות תאומים למכירה מתפרסמות כל הזמן באתר יד 2. יש פורומים של הורות (בעיקר תפוז חזקים בזה) שנוהגים לפרסם לוחות מסירה ומכירה. תוכלו למצוא כך סלקלים, נדנדות, טרמפולינות… הכול!

זה מכאן.

ביגוד ראשוני

יש כל מיני סוגי בגדים ראשוניים: חזיה, רגלית, בגד גוף, אוברול שלם, מכנס רגיל. לכל אחד יש יתרונות וחסרונות. למשל חזיה זו בעצם חולצת מעטפת כזו, שנסגרת מקדימה וכך מאפשרת לא להעביר דרך הראש (יש ילדים/הורים שמעדיפים את זה). רגלית – תחשבו על מכנסיים שחיברו להם גרביים… אין שם מקום לגדול והיא נהיית קטנה בצ'יק. החסרון של האוברול שצריך לפתוח המון כפתורים כדי להחליף חיתול… בקיצור תקנו כמות קטנה מכל סוג עד שתלמדו איזה מועדף עליכם ועל הרך הנולד, ואיזה מידות בדיוק אתם צריכים (בתאומים כמעט תמידNB ) חוץ מזה מקבלים המון בגדים במתנה, אז כדאי לחכות ולראות מה חסר. בכלל בגדי תינוקות וילדים כדאי לקנות בזול. בחודשים הראשונים הבגדים נהיים קטנים עליהם בצ'יק, אח"כ מתחילים לאכול מוצקים, אז גם הבגדים טועמים, וכשמתחילים ללכת לגן, אז כל אבקות הכביסה בעולם לא עוזרות. בקיצור, חבל להשקיע! לי יש כלל: לא יותר מעשרים ₪ לפריט. איך? איפה? הנה, כאן: שוק בצלאל, זברה, ראלף קטה, האנגר, מכירות סוף עונה, חנויות עודפים וכו'. (מבטיחה פוסט מפורט בהמשך).

זה מכאן.

אוכל

כמובן שתמיד עדיף הנקה מלאה… אל דאגה, אני יודעת מחברות שזה אפשרי גם בתאומים. אצלנו, לצערי הרב, לא התאפשר. ולכן… היו לנו 12 בקבוקים של אוונט (!!!) כדי שנוכל לשטוף במרוכז פעם ביום. אחרי שבדקנו את כל הבקבוקים שקיימים בשוק הגענו למסקנה שהם הכי נוחים, עם מעט חלקים לניקוי. גם אלו של MUM שימשו אותנו בחלק מהזמן (טובים במיוחד למי שסובל מריפלוקס ומקבל תמ"ל מסוג אינפמיל, להשתמש בפטמה מס' 2).
אני אנצל את ההזדמנות הזו להכיר לכם את הטיפ הכי טוב להורים לתאומים, וזה להרגיל לאכול תמ"ל בטמפ' החדר כך שלא צריך לחמם כל פעם! היינו מרתיחים מים בקומקום, מעבירם לקנקנן זכוכית כדי שיצטננו (לא כדאי לשים מים חמים בכלי פלסטיק מחשש לשחרור של חומרים מסרטנים) ומעבירים לבקבוקים עם הכמות המדודה מוכנה. חוץ מזה היו לנו גם מחלקי מנות מוכנים בהיכון עם המנות המדודות בפנים. כל זאת כדי להקדים תמ"ל לצרחה… שימו לב! לא לשים מחלקי מנות במדיח – הם נמסים! מבחינת סטרילזציה – למי שאין מיקרו אני ממליצה על הסטריליזטור החשמלי של אוונט הוא נהדר.

זה מכאן.

לישון ביחד

כל עניין השכרת העריסות נראה לי התרוצצות מיותרות במלחמת ההישרדות של החודשים הראשונים. חוץ מזה, הם היו ביחד ברחם, ועכשיו, יצאו לעולם ומנסים להתרגל אליו. לא תתנו להם עוד קצת ביחד? לפחות עוד קצת? אצלנו הבנות המשיכו להתכרבל ביחד בעריסות השקופות מהפלסטיק בביה"ח. כשהגענו הביתה הכנסנו מיטת תינוק לחדר השינה שלנו, ושם הן ישנו ביחד עד גיל 5 חודשים. בהתחלה היינו מניחים אותם לרוחב המיטה, כשגדלו היינו מניחים אותם בצורה כזו שהרגליים שלהן היו נפגשות באמצע. כשגבהו קצת והרגלים כבר נגעו אחת בשניה, אז העברנו אותן לחדר שלהן, כל אחת למיטה שלה. שורה תחתונה: לוותר על עריסות אם יש מקום למיטת תינוק בחדר השינה שלכם.

בייבי סנס

בגלל שהן היו ביחד במיטה והבייבי סנס לא עובד במצב כזה, לא השתמשנו. לפי הסיפורים על הצפצופים המבהילים באמצע הלילה והספקות הרבים בקשר ליעילותו אני שמחה שלא הוצאנו את ההוצאה המיותרת הזאת. במקום זה עדיף ללכת לקורס החייאה – חשוב הרבה יותר!!!

זה מכאן.

סלקלים

כדאי לקנות סלקל עם בסיס. כזה שהסלקל נשלף בקלות והבסיס נשאר ברכב. (לנו היו סלקלים של דיסקברי איוונפלו עם ידית ה – Z הנוחה). תינוקות נרדמים מהר מאוד באוטו וכיף שיש את האפשרות להוציא אותם יחד עם הסלקל מבלי להעיר. חוץ מזה זה ממש מקצר את זמן ההכנסה/הוצאה מהרכב, חשוב מאוד כשיורד גשם בחוץ, וחשוב כפליים בתאומים כי תמיד יש אחד שמושיבים בצד של הכביש וזה מסוכן לעמוד שם. חוץ מזה, במקרה ועולה הצורך, אפשר לנסוע ברכב אחר בלי הבסיס. יחד עם זאת, אם לוקחים בחשבון שיקולים כלכליים, אז עדיף ללכת על כיסאות בטיחות ישר מההתחלה! יש כאלו שמשמשים מגיל אפס עד 18 ק"ג. האמת היא שגם כך מהר מאוד התינוקות גדלים ונהיים כבדים מאוד לסחיבה ביחד עם הסלקל.

מוצצים וחפץ מעבר

מוצצים – הרופאים ממליצים לתת את הגודל הכי קטן. מוצצים מאוד עוזרים להרגיע תינוק ולכן כשיש תאומים זה עוד אחד מהדברים שמקלים על החיים. אבל צריך לקחת בחשבון שזה עוד הרגל שיום אחד יצטרכו להיפרד ממנו. אני מנסה להגביל אותו לשימוש רק בזמן שינה. חוץ מזה יש לנו "חיתולי" – חיתול טטרא, שזה חפץ המעבר שלהן, והן מאוד אוהבות אותו. אם אתם בונים עליו כחפץ מעבר כדאי להצטייד ב 20 חיתולי טטרא לפחות. היתרון שלו –  גם אם אובד, תמיד יש לקנות עוד, רך, כיפי וניתן לכיבוס (חשוב! לכבס ולהחליף כל הזמן כדי שלא יתקבעו על חיתול אחד). חיתולי פלנל פחות שימושיים (משמשים בעיקר על משטח ההחתלה), כך שאין צורך לקנות הרבה.

זה מכאן.

תשאירו משהו לאורחים

היכונו לשצף של אורחים עמוסי שקיות מתנות. רוב המתנות הם מוצרי טקסטיל למיניהם: שמיכות, מצעים, בגדים ומגבות. אנשים קרובים יותר אוהבים להביא מתנות "גדולות": אוניברסיטה, מובייל, נדנדה או טרמפולינה. מאנשים קרובים ממש, כאלה שמרגישים מספיק פתוחים, אפשר לבקש לחכות קצת עם המתנות, כדי שתראו מה חסר לכם ושהם "ישלימו" לכם את החסרים.

ועד כמה נקודות חשובות:

♥ אין טעם להשקיע בצעצועי התפתחות יקרים, כי זה מתקלקל תוך דקה ונמאס עליהם עוד לפני…

♥ לחשוב טוב טוב לפני שקונים משהו אם באמת צריכים אותו, ותמיד לעשות סקר שוק לפני (באינטרנט ובחנויות עצמן).

♥ כל שאלה שעולה – להיכנס לפורומים להורות. מתחבא שם מאגר עצום של מידע, ניסיון ונשמות טובות שמוכנות לעזור.

♥ למרות כל האמור לעיל, וההטפות החוזרות ונשנות שלי לקיצוץ עלויות, אין לי דרך לעקוף את העניין הבא: רוב הסיכויים שתצטרכו לקנות רכב חדש (-;

את הזמנת הלידה שלי תמצאו כאן: הזמנת לידה לתאומים. בהצלחה!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *